Ako si pripraviť zelené smoothie a čo obsahuje?

Obyčajné smoothie sa môže stať osviežujúcim a energetizujúcim zážitkom, ak spojíte ingrediencie so silnými výživovými hodnotami. Jedným takýmto superfood smoothie je kombinácia špenátu, banánu a kokosového mlieka. V tomto článku sa dozviete, prečo je toto trio skvelou voľbou pre vaše zdravie a ako si pripraviť tento lahodný nápoj plný vitamínov a minerálov.

Sila zelenej energie

Špenát je skvelým základom pre vaše smoothie nielen kvôli svojej jemnej chuti, ale aj kvôli bohatému obsahu živín. Obsahuje vitamíny A, C, K a skupinu B, spolu s minerálmi ako železo, vápnik a horčík. Jeho antioxidanty pomáhajú chrániť bunky pred poškodením, a vďaka vysokému obsahu vlákniny podporuje trávenie.

Sladká prísada

Banán nie je len príjemne sladká prísada do smoothie, ale aj výborným zdrojom energie. Obsahuje draslík, ktorý podporuje zdravie srdca a nervového systému. Banány sú tiež bohaté na vitamíny B6 a C, ktoré podporujú imunitný systém a sú dôležité pre tvorbu energie v tele.

Exotická lahôdka

Kokosové mlieko pridáva smoothiu exotickú chuť a zároveň prínosy pre zdravie. Obsahuje zdravé tuky, ktoré sú dôležité pre správnu funkciu mozgu a kože. Kokosové mlieko tiež obsahuje elektrolyty, ktoré pomáhajú udržiavať rovnováhu tekutín v tele.

Recept na zelené smoothie

Ingrediencie

  • 1 hrstka čerstvého špenátu
  • 1 zrelý banán
  • 1 pohár (asi 240 ml) kokosového mlieka
  • Ľadové kocky (voliteľné pre osvieženie)

Postup:

  • Opláchnite špenát a odstráňte hrubé stonky.
  • Nakrájajte banán na kúsky.
  • Vložte špenát, banán a kokosové mlieko do mixéra.
  • Mixujte ingrediencie do hladkej konzistencie.
  • Ak chcete, pridajte ľadové kocky a ešte raz premixujte.

Toto smoothie nie je len ľahké na prípravu, ale aj plné vitamínov, minerálov a energie. Môžete si ho vychutnať ako ranný nápoj na posilnenie imunitného systému alebo ako osviežujúci záver dňa. Je to jednoduchý spôsob, ako zahrnúť viac zelenej farby do svojej stravy a dopriať svojmu telu zdravý energetický prísun. Skvelý výber pre každého, kto túži po chuti a zdraví v jednom pohári.

 

Bude vás zaujímať

Ako nahradiť mäso vo svojom jedálničku

0
Mäso je tradičnou súčasťou mnohých jedálničkov, ale čoraz viac ľudí objavuje rôznorodosť a výživné hodnoty rastlinných jedál. Ak sa rozhodnete znížiť alebo úplne eliminovať...

Poznáte účinky kurkumy?