5 zmien, ktoré musíte urobiť aby ste schudli, piata časť: Buďte pánom svojej voľby. Zbavte sa viny.

V tejto sérii piatich mini článkov sa pozrieme na to, aké zmeny musíte urobiť, aby ste schudli. V tejto, poslednej, časti sa budeme zaoberať mentálnym aspektom a jeho významom pri chudnutí.

Zmeniť svoje telo je ťažké a je jednoduchšie hodiť to na niekoho iného, ako vziať zodpovednosť na seba. Zlou správou je, že sklon k zlyhaniu je prirodzenou ľudskou vlastnosťou. Štúdia z roku 2012 zistila, že zapisovanie si jedálnička, nevynechávanie jedla a nejedávanie vonku bolo omnoho efektívnejšie pre chudnutie ako iné, klasickejšie stratégie pri chudnutí. Napríklad vynechávanie jedál a obmedzovanie kalórií.

Tieto tri efektívne zvyky majú jednu vec spoločnú – všetky vyžadujú, aby ste prijali zodpovednosť za vaše rozhodnutia týkajúce sa jedla. Napríklad, keď si zapisujete jedlá, vidíte čo presne ste zjedli a zjete. Veľa ľudí si hľadá výhovorky a neuvedomujú si, že oni sami majú kontrolu nad tým čo si vložia do úst. Plánovanie si toho čo zjete, vám umožňuje byť pánom svojej voľby.

Svetlou stránkou tohoto je, že to eliminuje pocity viny ohľadom jedla. A to je kľúčové, pretože vieme, že pocity viny sú úzko prepojené so stresom a stres často spúšťa prejedanie sa nezdravými jedlami.

Pár slov na záver: Zmeniť svoje telo nie je nikdy jednoduché, ale ak máte záujme o dlhodobý úspech, týchto 5 tipov vám pomôže prekonať najbežnejšie nástrahy, ktoré na všetkých chudnúcich striehnu. Využite tieto, na vede založené, tipy aby ste naštartovali zdravé zvyky, ktoré majú na svedomí chudnutie bez námahy.

Bude vás zaujímať

Ako si pripraviť zelené smoothie a čo obsahuje?

0
Obyčajné smoothie sa môže stať osviežujúcim a energetizujúcim zážitkom, ak spojíte ingrediencie so silnými výživovými hodnotami. Jedným takýmto superfood smoothie je kombinácia špenátu, banánu...

Poznáte účinky kurkumy?