5 zmien, ktoré musíte urobiť aby ste schudli, štvrtá časť: Plánujte dopredu

V tejto sérii piatich mini článkov sa pozrieme na to, aké zmeny musíte urobiť, aby ste schudli. Konkrétne v tejto časti sa budeme zaoberať tým, aké dôležité je pre to, aby ste schudli, plánovanie dopredu.

Každý už pravdepodobne niekedy zažil situáciu, kedy bol nenormálne hladný a po ruke nebolo absolútne nič na jedenie. V tom momente väčšina skončí s objednanou pizzou, ktorou sa prejete a nakoniec sa cítite ešte aj previnilo.

Ak to myslíte skutočne vážne s chudnutím a chcete byť fit, musíte si začať dávať pozor na to, čo si dáte do úst. Tak predídete tomu, že sa necháte pri jedle ovládať stresom alebo nedostatkom času. Môžete sa správne rozhodnúť o tom čo a ako jesť a to sa vám vyplatí znížením apetítu, čím dosiahnete svoj denný energetický deficit.

Odporúčame vám zaradiť do svojho plánu tieto tri kľúčové komponenty.

  1. Plánujte si jedlá, ktoré obsahujú vysoko kvalitné bielkoviny (ryby, mäso, vajcia, mliečne výrobky), zdravé tuky a zelenú zeleninu. Táto trojica má najväčšiu výživovú hodnotu, na jednotku energie a je skvelá na zníženie pocitu hladu.
  2. Zistite koľko jedál chcete denne jesť a pevne sa toho držte. Takýto režim vám pomôže udržať si vyrovnanú hladinu kortizolu, inzulínu a cukru, čo vám zlepší metabolizmus a udrží chute na uzde. Tiež tým predchádzate jedeniu hlúpostí medzi jedlami, čo je tiež veľmi dôležité, pretože nedávna štúdia dokázala, že ľudia jedia doslova celý deň.

Vyskúšajte pravidlo “prvého hryzu”, ktoré hovorí, že akékoľvek jedlo si dáte do úst prvé, bude tým, ktorého zjete najviac.

Napríklad, keď študenti začali svoje jedlo hranolkami, prijali o takmer 50 percent viac kalórií. Naopak, študenti, ktorí začali svoje jedlo zeleninou, zjedli omnoho viac zeleniny a v konečnom dôsledku prijali významne menej kalórií. Využívajte pravidlo “prvého hryzu” a vždy začnite svoje jedlo zeleninou, šalátom alebo bielkovinou.

Vyhýbajte sa spracovaným a vysoko sacharidovým jedlám, keď už, nechajte si ich naposledy a najprv zjedzte všetku zeleninu a bielkovinovú časť jedla.

Bude vás zaujímať

Ako si pripraviť zelené smoothie a čo obsahuje?

0
Obyčajné smoothie sa môže stať osviežujúcim a energetizujúcim zážitkom, ak spojíte ingrediencie so silnými výživovými hodnotami. Jedným takýmto superfood smoothie je kombinácia špenátu, banánu...

Poznáte účinky kurkumy?