Ako sa zbaviť vianočných kilogramov správnym spôsobom?

Všetci to poznáme, sladkosti, vaječný likér, mraky zemiakového šalátu a hneď máme niekoľko kíl navyše. Kiežby sa ich rovnako ľahko zbavovalo. Napadlo vás niekedy, že vám v boji s kilami môžu pomôcť aj vhodne zvolené výživové doplnky? Pozrite sa na to spolu s nami.

V prvom rade musíme pripomenúť, že ani tie najsofitstikovanejšie výživové doplnky nie sú samospásné. Bez správneho tréningu a kvalitnej stravy z vás kilogramy neutečú. Každopádne kvalitná suplementácia vám na ceste k vysnívanej postave môže výrazne pomôcť. A čo presne pod pojmom kvalitná suplementácia myslíme? Skrýva sa pod ním predovšetkým predtréningovka či skutočne vyvážený proteín.  V nasledujúcich riadkoch sa dozviete v čom konkrétne spočíva ich prínos pri zbavovaní sa nadbytočných kilogramov

Neničte svoje telo extrémnymi diétami a hladovkami. Naopak, vyživujte ho správnym spôsobom:

Proteín:

Kvalitný proteín je pri chudnutí skutočne dôležitý. Bielkoviny sú pravdepodobne najvýznamnejšou zložkou našej výživy alebo stravy. Sú základnými stavebnými kameňmi svalovej hmoty a bez nich nie sme schopní svaly získať ani si ich správne udržať. Je teda dôležité nezabúdať na ich príjem ani počas zbavovania sa nadbytočných kilogramov. Vďaka dostatočnému príjmu bielkovín, bude pre vás ľahšie odstrániť len nežiadúci tuk a neprísť pritom aj o ťažko nadobudnuté svaly. A kvalitné proteínové koktaily vám môžu uľahčiť udržiavanie denného príjmu bielkovín. Ich príprava je totiž veľmi jednoduchá, stačí rozmiešať proteínový prášok vo vode ale v mlieku. Zvýšením príjmu bielkovín môžete tiež znížiť príjem sacharidov a začať prvé kroky k zníženiu hmotnosti.

Predtréningovka:

Stáva sa vám, že sa celý deň tešíte na tréning, ale večer ste unavení a úplne bez šťavy? V tom prípade by vám mohla pomôcť predtréningovka. Predtréningovky alebo stimulanty vám môžu pomôcť naštartovať večerný tréning, potlačiť únavu, zvýšiť sústredenie, dodať pocit vzrušenia či potlačiť chuť do jedla. Ako bonus môžu počas tréningu dodávať telu kvalitné minerály a živiny, ktoré zvýšia kvalitu vášho tréningu.

S predtréningovkou si teda budete môcť dopriať tvrdší tréning, spáliť väčšie množstvo kalórií a viac naštartovať hormonálnu odozvu. V dôsledku toho vám pomôže dostať svoje kilá pod kontrolu.

Kvalitná strava a pravidelný tréning by mal byť pri chudnutí samozrejmosťou

Aj keď máte kvalitnú doplnkovú výživu, nemali by ste zabúdať na našu stravu. Prijímate zo stravy dostatok kvalitných bielkovín a tukov? Konzumujete mäso, vajcia, ryby, orechy, zeleninu a príležitostne ovocie? Bez kvalitnej stravy sa jednoducho nezaobídete. Môžete tiež vyskúšať zaujímavé stravovacie postupy, ako sú sacharidové vlny alebo trendy prerušovaný pôst, ktoré mávajú pri chudnutí veľmi dobré výsledky. Je však dôležité zistiť, čo sedí práve vášmu organizmu.

Nemôžeme nespomenúť kvalitný tréning, ktorý by mal byť na ceste za vytúženou postavou úplnou samozrejmosťou. Ideálne je, ak sú vaše tréningy niekam nasmerované a majú jasný cie. Môžete tak totiž merať ich úspešnosť a zvyšovať svoju motiváciu. Chcete schudnúť desať kíl? Čo tak začať s prvými dvoma kilami a potom stále viac a viac a zakaždým sa trochu odmeniť. Cesta bude sladšia.

Bude vás zaujímať

Ako nahradiť mäso vo svojom jedálničku

0
Mäso je tradičnou súčasťou mnohých jedálničkov, ale čoraz viac ľudí objavuje rôznorodosť a výživné hodnoty rastlinných jedál. Ak sa rozhodnete znížiť alebo úplne eliminovať...

Poznáte účinky kurkumy?