Aktívni športovci potrebujú viac. Kvalitná kĺbová výživa udrží tvoje kĺby v top stave

Patríš medzi aktívnych športovcov? Tvoje kĺby si jednoducho zaslúžia viac. Nečakaj kým sa ozvú. Dopraj im tú najlepšiu starostlivosť a výživu už teraz. Vrátia ti to (nielen) radosťou z bezbolestného pohybu.

Starnutie buniek nezastavíš. Spomaliť ho však môžeš

Vekom dochádza k opotrebeniu našich kĺbov, šliach a väzov. Je to prirodzený proces. Kvalitné výživové doplnky  ho však zaručene spomalia.

Navyše, ak pravidelne športuješ či vykonávaš namáhavú fyzickú aktivitu, látky dôležité pre správne fungovanie kĺbov sa spotrebúvajú ešte rýchlejšie. Práve vtedy je vhodná  športová výživa skutočne nápomocná.

V mladosti, kedy ti telo stopercentne funguje bez akýchkoľvek podporných látok, sa ti to možno zdá zbytočné. Opak je však pravdou. Ak chceš byť fit a športovať aj vo vyššom veku, musíš s prevenciou začať hneď teraz. Kvalitná výživa na kĺby je spolu s aktívnym preťahovaním sa pred a po cvičení tým najlepším dostupným spôsobom.

Pozrime sa na to lepšie s trochou anatómie:

Kĺby sú nenahraditeľnou súčasťou nášho pohybového aparátu. Spojenie kostí bez ktorého by nebol možný ich pohyb. Kĺb sa skladá z kĺbneho puzdra, väzov a chrupavky. Každá z týchto častí má dôležitú funkciu pre jeho správne fungovanie.

Najčastejší problém? Chrupavka

Chrupavka je tvorená akousi gumovou látkou. Chráni konce kostí a umožňuje im ľahký, kĺzavý pohyb v kĺbnej jamke. Postupom času (pre aktívnych športovcov je tento čas často výrazne kratší) však vysychá, deformuje sa a odlučuje. S poškodenou chrupavkou dochádza k vzájomnému treniu kostí a podráždeniu okolitého tkaniva. Výsledok? Intenzívna bolesť. To nechceš.

Čo sa presne stane a ako tomu predísť?

Pre správne fungovanie chrupavky sú dôležité predovšetkým tieto látky: Chondroitín sulfát a glukozamín sulfát. Opotrebením sa však tieto prirodzene vyskytujúce sa látky míňajú a neobnovujú sa. To má za následok poškodenie a rozpad chrupavky.

Ak tieto potrebné látky dodáš tvojmu telu z vonkajších zdrojov v podobe vhodnej kĺbovej výživy, proces opotrebenia sa spomalí a ty si tak môžeš užiť radosť z bezbolestného pohybu výrazne dlhšie.

Dopraj si kvalitu. Pretože len tá skutočne funguje:

Na trhu sa nachádza veľké množstvo produktov, ktoré ponúkajú okamžitú úľavu či dokonalé uzdravenie. V skutočnosti im však často chýbajú dostatočne kvalitné zložky alebo je ich množstvo príliš nízke, aby fungovalo.

Príklad kvalitnej kĺbovej výživy? Joint Support od Voxberg.

Prinášame ti 4 x prečo je pre nás práve Join Support tou najlepšou voľbou. Presvedčiť sa už musíš sám:

  1. Najdôležitejšie je jeho špičkové zloženie:

Obsahuje glukozamín a chondroitín, štrukturálne zložky chrupavky, metylsulfonylmetán (MSM) s protizápalovými účinkami, vitamín C, ktorý pomáha tvorbe kolagénu a L-arginín alfa-ketoglutarát, ktorý sa podieľa na jeho metabolizme.

  1. Overené vedou:

Stoja za nimi výskumníci z ústavu  . Vedomosti pretavené do produktov sú vždy dobrou voľbou.

  1. Vlastná výroba:

Receptúra, výber surovín či dokonca aj ich výroba pod vlastnou strechou, svedčia o tom, že výrobca má kvalitu svojich výrobkov skutočne vo svojich rukách.

  1. Slovenský výrobok svetovej kvality:

Od A po Z vyrobené na Slovensku v prvotriednej kvalite. A to sa počíta.

Bude vás zaujímať

Ako si pripraviť zelené smoothie a čo obsahuje?

0
Obyčajné smoothie sa môže stať osviežujúcim a energetizujúcim zážitkom, ak spojíte ingrediencie so silnými výživovými hodnotami. Jedným takýmto superfood smoothie je kombinácia špenátu, banánu...

Poznáte účinky kurkumy?